Gmina Kondratowice
język polski język angielski
Wiadomości z Polski     |     Rozkład PKP     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Lotto     |     Pogoda     |     
Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności
Aktualności
 
2014-07-15
Gmina Kondratowice najlepsza na Dolnym Śląsku!
Dzisiejsze wydanie dziennika "Rzeczpospolita" zawierało dodatek "Ranking samorządów 2014". Oceniono w nim wszystkie gminy w Polsce, a wynik gminy Kondratowice wprawił wszystkich nas w zdumienie. Komisja w rankingu gmin wiejskich oceniła gminę Kondratowice na 28 miejsce w Polsce, a 1 na Dolnym Śląsku! Tak dobry wynik był jeszcze kilka lat temu marzeniem wielu, ale dla zdecydowanej większości nieosiągalnym. Dzisiaj stał się faktem.
 
2014-07-15
Trzydzieścioro dzieci wyjechało na kolonię
Dzięki staraniom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w niedzielę wyjechało na kolonię do Wisełki nad morzem trzydzieścioro dzieci z rodzin objętych pomocą z GOPS-u. Kolonia ma trwać 2 tygodnie i jest finansowana przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. W porównaniu do lat ubiegłych ilość dzieci, które wyjechały, zwiększyła się znacząco, ponieważ wcześniej bywało tak, że Gmina otrzymywała pięć, sześć miejsc.
 
2014-07-14
Obchody 1 sierpnia w gminie Kondratowice
Zbliża się 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W związku z tym 1 sierpnia o 17:00 w Kondratowicach wystartuje Przełajowy Bieg Pamięci, a także zawody w nordic walking. Poza tym w programie znajduje się Konkurs Piosenki Powstańczej i projekcja filmu. Zapisy do biegu oraz chodu odbędą się na godzinę przed startem. Więcej informacji o biegu można zasięgnąć w Gminnym Ośrodku Kultury oraz u Daniela Kożuchowskiego na Orliku w Kondratowicach. Zachęcamy zarówno do aktywnego udziału, jak i kibicowania w trakcie zawodów i konkursu. Za niedługo powinien pojawić się plakat z programem imprezy.
 
Nabór do dziecięco-młodzieżowej grupy tanecznej
2014-07-11
Nabór do dziecięco-młodzieżowej grupy tanecznej
Zapraszamy od 21 do 24 lipca do Urzędu Gminy w Kondratowicach do pokoju nr 4, gdzie będzie można zapisać dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na zajęcia taneczne organizowane w ramach dolnośląskiego programu "Dolnośląskie Stokrotki". Zajęcia będą bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Selekcji grupy dokona instruktor tańca.
 
2014-07-11
UWAGA - oszuści!
Dotarły do nas informacje, że na terenie naszej gminy pojawiają się osoby zbierające datki na akcję charytatywną powołując się na Urząd Gminy Kondratowice i jej pracowników. Informujemy, że Urząd nie prowadzi obecnie żadnej zbiórki pieniędzy na akcję charytatywną. Sprawa została już zgłoszona przez Urząd na policję, jednak jeżeli u Państwa pojawią się młode osoby zbierające na akcję charytatywną i powołujące się na Urząd również prosimy o zgłoszenie sprawy na policję.
 
Gmina Kondratowice Nowa 1 57-150 Prusy
tel.: +48 71 39 276 81 fax: +48 71 39 260 21 email: sekretariat@kondratowice.pl
NIP: 914-11-96-122 Regon: 931934940
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8